web sitesinden para kazanma

Web sitelerinden para kazanan milyonlarca kişi bulunmakta ve bu kişilerin bazıları bu işi tam zamanlı bazıları ise yarı zamanlı yapmaktadır. İyi de para kazanılsaydı herkes kazanmaz mıydı? Diye sorabilirsiniz. Ancak her işte olduğu gibi internet sitesi sektöründe de sitenizin arama motorları tarafından kabul edilmesi ve hitlenmeye başlaması zaman alacaktır. Bu kabul süresi içinde çoğu kişi pes ederek sitesini kapatıyor veya o zamana kadar yazdığı içerikleri çürümesi için bırakıyor. Web siteleri siz değer verdikçe size kazandıran çok güçlü araçlardır. Web sitesi kurduğunuz aşamadan sonra artık sadece tüketici değil üretici konumuna geçeceksiniz.

web sitesinden para kazanma

Ben kazanamam, kesin tutmaz gibi fikirlerden tamamen uzaklaşarak bu işe başlamalısınız. Web sitelerinden para kazanan milyonlarca kişi de zaman zaman bu düşüncelere kesinlikle kapılmıştır. Ortalama 1 - 2 yıl içerisinde reklam onayı almış ve aylık cüzi de olsa para kazanmaya başlamış olacaksınız. Bu aşamadan sonra tek amacınız gelirinizi yükseltmek olmalı. Belirli bir seviyeye gelmek için çok çalışmanız gerekse de o seviyeye geldikten sonra hiçbir şey bile yapmasanız aylık sabit geliriniz olacaktır.

Web Sitesinden Para Kazanılır Mı?

Kesinlikle evet. İnternette gördüğünüz web sitelerinin çoğunluğu ciddi miktarlarda para kazanırken kalan çoğunluğu da gelirini yükseltmeye çalışmaktadır. Pes etmeden devam ettiğiniz sürece mutlaka gelir elde etmeye başlayacaksınız. Başkası 1 ayda siz 1 yılda elde etmeye başlasanız da sonuç hiç değişmez. Sergilediğiniz çaba sonucu gelir elde etmeye eninde sonunda başlarsınız.

Kimse internetten bu kadar kolay para kazanamaz, kesin ben başaramam gibi düşünceler aklınıza bile gelmesin. İnternetten her yolla para kazanabilirsiniz. Her satıcının bir alıcısı vardır. Uzman olduğunuz bir alanda kuracağınız web sitesi hızla yükselecektir. Pes etmeden sürekli, düzenli ve özgün içerik girişi sizi kısa sürede yükseltecektir.

Web Siteden Para Kazanma Yolları

  1. Google Adsense onayı alarak sitenize yerleştirdiğiniz reklamlardan düzenli gelir elde edebilirsiniz.
  2. Google Adsense onayı alamayacağınız bir sektörse diğer reklam şirketleriyle çalışabilirsiniz.
  3. Sadece içerik yayınlamak zorunda değilsiniz. Uzman olduğunuz alanda bir web sitesi kurarak hizmet satabilirsiniz.
  4. Yeni web siteleri kurarak daha önce internet sektörüne girmemiş kullanıcılara hazır siteler satabilirsiniz.
  5. Kurduğunuz bu sitelere reklam onayı alıp onaylı hesap satabilirsiniz.

Bu ve benzeri onlarca yöntemle web sitelerindne para kazanabilirsiniz. Google Adsense ve ürün satışı en rövanşta olan 2 yöntemdir. Google Adsense ile sabit gelirler elde edebilirsiniz. 

Web Sitesinden Ne Kadar Para Kazanılır?

Web sitelerinden aylık 1 lira da kazanabilirsiniz yüz bin lira da. Google Adsense için konuşmak gerekirse ne kadaar özgün ve çok içerik girerseniz o kadar çok ve hızlı gelir elde edersiniz. Aydda bir içerik girerek yavaş da olsa gelir elde edebilirsiniz ancak günde 5 içerik girerseniz birkaç ay içinde aylık birkaç yüz liraya ulaşabilirsiniz. Bu işlemlerin peşini binlerce lira takip edecektir.

Liradan örnek veriyorum ancak yurt dışı için de içerik üretebilirsiniz. Yazdığınız içerikleri translate ile çevirip yayınlayarak yurt dışı kitleler elde edebilirsiniz. Size aktardığım bu yöntemler ve kazançlar tamamen gerçek ve insanların aktif olarak gelir elde ettiği yöntemler. Ben yapamam gibi düşüncelere kapılmadan hemen başlayabilirsiniz.

Web Sitesiyle Para Kazanmaya Nasıl Başlarım?

En başlarda para kazanmanız biraz zor olduğundan Blogger gibi ücretsiz platformlar kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak kesinlikle bir domain almalısınız. .net, .org, .com gibi internette markanızı sergileyebileceğiniz bir alan adı almazsanız ileride çok büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Web Sitesi Kurmak Zor mu?

Pasif Gelir Nasıl Elde Edilir?

Evde Nasıl Para Kazanılır

Yazılarımı da inceleyerek yeni bir web sitesi kurarak internet sektörüne hemen adım atabilirsiniz. Sağlam ve emin adımlarla ilerlemeniz durumunda asıl işinizi yapmanıza bile gerek kalmayabilir.

Sonuç

Sonuç olarak web sitesinden para kazanma zannedildiği kadar zor ve imkansız değildir. Sadece emek gerektiren bir iştir. Elde edeceğiniz gelir sadece sizi desteklemeyle kalacak bir gelirden ziyade asıl işinizi yapmanıza gerek bırakmayacak bir gelir de olabilir. Geçimini sadece web sitesine yerleştirdiği reklamlarla elde eden milyonlarca kişi mevcut. Siz de bu kişilerden birisi olup içerik üretici konumuna yükselerek sağlam gelirler elde edebilirsiniz.

Çoğu kişinin yolun başında pes etmesi pes etmeyenlerin önünü açmaktadır. Yıllar sürse bile pes etmeden devam ederseniz mutlaka kazanacaksınız. 

Yorum Gönder

Düşünceleriniz bizim için çok değerli!

Sonraki Önceki Ana Sayfa