Öğrenci e postası nasıl alınır ve office 365 ücretsiz nasıl indirilir?

Bu yazıda cevabını alacağınız sorular Öğrenci e postası nasıl alınır ve office 365 ücretsiz nasıl indirilir? word, excel ve PowePoint gibi office programları ücretsiz ve lisanslı nasıl kullanılır? şeklindedir.

Üniversitelerin verdiği öğrenci e postası ile birçok hizmeti ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Öğrenci E postaları Office hesaplarıdır. Birçok öğrenci E postasının ne işe yaradığını bilmediğinden cracklı yazılımlar kullanmaktadır. Öğrenci E postası ile Microsoft Word, Exel, PowerPoint gibi bir öğrenciye gereken bütün programların lisanslı bir şekilde son sürümünü kullanabilirsiniz. Bu konuda birçok başlığa değineceğimizden yazıda ihtiyacınız olan bilgiye hemen ulaşabilmeniz adına aşağıdaki başlıklardan herhangi birine tıklayarak o başlığa gidebilirsiniz.

Aşağıdaki başlıklara tıklayarak ilgili yazının olduğu bölüme hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.


Neden Cracklı Yazılım Kullanmamalıyız?

Üniversitede Öğrenci E-postası Nasıl Alınır?

Öğrenci E postası İle Kullanabileceğim Hizmetleri Nasıl Öğrenirim?

Office 365 ‘i Nasıl İndirebilirim?

 

Neden Cracklı Yazılım Kullanmamalıyız?


Kimse size bir firmanın veya markanın ücretli olarak sunduğu hizmetleri ücretsiz olarak sunmaz. Ücretli yazılımların hepsi telif haklarına sahiptir. Cracklı yazılımları kullanmak, dağıtmak, birisinin kullanmasını sağlamak gibi aklınıza gelebilecek her şey suçtur. Firmalar yazılımlarını nasıl kullandığınızı görebilmektedirler. Genelde firmalar evde kullanılan cracklı yazılımlar ile ilgili bir işlem başlatmasalar da bir şikâyet alınırsa başlatırlar.  Ev ortamında lisanslı yazılımları cracklı kullanmanın cezası genelde o yazılımın belli bir süre lisanslı kullanılması için gereken ücretin firmaya verilmesi olur. İşyerlerinde bu cezalar daha da ağır olabilmektedirler.

Bunlarla beraber cracklı yazılımlar bilgisayarınıza virüs bulaştırarak bilgisayarınızın yanı sıra internetinizi de kullanarak bazı saldırılarda sizi kullanabilirler. Cracklı yazılım kullanılan bir bilgisayarda özel bilgileriniz şifreleriniz çalınabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda kullandığınız bütün yazılımların lisanslı bir yazılım olduğundan emin olun.

 

Üniversitede Öğrenci E-postası Nasıl Alınır?

 

Her üniversitenin öğrencilerine ücretsiz e posta adresi verdiği bir adresi vardır. Bu adresi öğrenmek için aşağıda bulunan adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz.

Google ‘a üniversitenizin adını yazın ve sonuna öğrenci e postası ekleyin. Örneğin EBYU öğrenci e postası gibi arama yapın. Aşağıda gördüğünüz gibi arama yaptığınızda her üniversitenin e posta verdiği sitesine ulaşabilirsiniz.


Öğrenci e postası nasıl alınır ve office 365 ücretsiz nasıl indirilir?


Sizden öğrenci numaranız ve otomasyon şifrenizi isteyen bir sayfa açılacaktır. Gerekli bilgilerinizi girin.

Size bir e posta ve şifre verecektir. Bu panelden şifrenizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ama Office’in resmî web sitesinde giriş yaptığınızda sizden şifrenizi değiştirmenizi zaten isteyecektir.

Üniversitenizin size vermiş olduğu e posta ve şifre ile https://www.office.com/ adresine giriş yapın.


Öğrenci e postası nasıl alınır ve office 365 ücretsiz nasıl indirilir?


 Oturum açın dediğinizde sizi yönlendirdiği ekrana az önce almış olduğunuz öğrenci e postası ve şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Office 365 ‘in birçok hizmetini ücretsiz kullanabilirsiniz. ( Yeni adı ile Microsoft 365 )

 

Öğrenci E-postası Ne işe Yarar Ve Hangi Hizmetleri Ücretsiz Kullanabilirsiniz?


Öğrenci e postası nasıl alınır ve office 365 ücretsiz nasıl indirilir?Oturum açtığınızda Office sizi bu ekrana yönlendirecektir. Premium planlarda sağladığı bazı özellikleri sağlamasa da birçok Office hizmetini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Örneğin Premium planlardaki Outlook 365 hizmetini tamamen Premium şekilde kullanamıyorsunuz. Açtığınız web sitesine info@alanadı.com gibi bir e posta almak için genelde 10 GB kotası olan bir e postayı ücretsiz alabiliyorsunuz ancak Outlook 365 bu özelliği size sunabiliyor. Öğrenci e postasıyla alan adınızın e postalarını kontrol edebileceğiniz Outlook 365 hizmeti gibi birçok özelliği alamıyorsunuz ancak aşağıda gördüğünüz uygulamaların hepsini ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz.


Word, excel ve PowerPoint ücretsiz nasıl indirilir?


Bunun yanında size kullanabileceğiniz 1 TB OneDrive depolama alanı veriliyor. Spotify, Youtube Premium, Blutv gibi birçok hizmeti normal ücretlerinin yarısı fiyatına öğrenci e postası sayesinde kullanabiliyorsunuz.


Öğrenci E postası ile Ücretsiz Kullanabileceğim Hizmetleri Nasıl Öğrenirim?


Office’in verdiği ücretsiz hizmetlerin yanında Github gibi bazı siteler de bazı hizmetlerini öğrencilere ücretsiz sunabiliyor. Aşağıdaki adımları takip ederek Office ‘in hangi hizmetlerini ücretsiz kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Office ‘in resmî web sitesine giriş yaptığınızda sizi yönlendirdiği sayfada sağ üstte bulunan yuvarlak profil resmi olan yere tıklayın.

Açılan bölmeden Hesabım seçeneğine tıklayın.

Kategori: