Blogger’da para kazanmak diğer hizmetleri kullanarak para kazanmaktan çok da farklı değildir. Bu web sitesini kurmadan önce WordPress kullanıyordum. Tabii ki hiçbir bilgim olmadan atıldığım web sitesinde onlarca yazı yazdıktan sonra para kazanmaya çalıştım. Adsense başvurularım her seferinde reddedilmişti. Ben de para kazanamadığım bir web sitesine yıllık yüzlerce lira vermenin biraz saçmalık olacağını düşündüğümden Blogger para nasıl kazanılır?Sorusuna yanıt aramaya başladım.

BLOGGER PARA NASIL KAZANILIR

Blogger ile para kazanan kişileri izledim yapılması gerekenleri araştırdım ve en sonunda Adsense onayını aldım. Bu yazıda tüm bu süreçleri ve Blogger ile nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağım.

BLOGGER PARA NASIL KAZANILIR

Blogger Para Nasıl Kazanılır? Adsense

Tabii ki de bir konunun ucunda para kazanmak varsa orada Adsense de olmak zorunda. Web sitenizden para kazanabilmeniz için en kesin ve doğru yol Adsense ile çalışmaktır. Google’a Adsense yazarak Adsense’nin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz. Blogger ile WordPress arasında Adsense için neredeyse hiçbir fark yoktur. Gerekenleri yaptığınızda WordPress kullanarak da Blogger kullanarak da Adsense onayınızı alabilirsiniz.

Adsense onayı nasıl alınır konulu yazıma gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu yazının konusu onay almak olmadığı için sadece bloğunuzdan nasıl para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ancak onay alamıyorsanız yukarıda link verdiğim yazıyı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Blogger ücretsiz bir platform ve bir Google hizmeti olduğundan altyapı gibi bir problem ile karşılaşmayacaksınız. En azından şu anki aşamada durum böyle. Dolayısı ile sitenizi bir alan adı alarak kurabilirsiniz. 

Kurduğunuz sitenizde düzenli yazılar yayınlayarak Adsense onayı alabilirsiniz. Adsense ile para kazanabilmek bu kadar basit. Düzenli bir yayın neredeyse para kazanabilmeniz için yeterli oluyor. Tabiki orijinal ve özgün içerikli yayınlar olması gerekiyor. Bu yolu izlediğiniz sürece alternatif bir kazanç programı aramanıza gerek kalmıyor. Ancak indirme siteleri ve film siteleri gibi bazı siteler Adsense onayı alamayabiliyor.

Blogger Para Nasıl Kazanılır? Alternatifler

Adsense onayı alamamış veya çeşitli sebepler yüzünden Adsense hesabınız kapatılmış olabilir. Bu tür durumlarda aynı web sitesinden devam etmek istiyorsanız Adsense alternatifi olabilecek reklam hizmetleri ve link kısaltma hizmetlerine yönelmeniz gerekiyor. Bu tür siteler ne kadar az kazanç sağlasa da düzenli bir uğraş ile düzenli bir gelir elde edilebilir. Aklınızda bulundurmanız gereken en önemli nokta ise Adsense ile eş zamanlı başka bir reklam hizmeti kullanamazsınız. Adsense politikalarını baştan sona okumak ve anlamak para kazanmak için ilk adımdır. Bu politikalara uymadığınızda hesabınız iptal edilirse geri dönemeyeceğiniz sorunlara yol açabilirsiniz.

Konu Adsense gelince her adımınızda dikkatli olmanız gerekiyor. Karşınızda Google olduğundan her hareketiniz organik olmak zorundadır. Her politikaya uygun bir şekilde yavaş yavaş yürümeniz gerekir.Ancak Google hizmetleri aracılığı ile bir reklam yayınlamıyorsanız bu durum değişebiliyor. İnsanların tıklayabileceği yerlere bir event ekleyerek tıkladığı anda orada reklam olmasa bile reklamlara yönlendiren siteleri görmüşüzdür hepimiz.

Genel olarak bir özet geçmek gerekirse her hareketinizde organik olursanız ve Google politikalarına uyarsanız Blogger ile kurduğunuz web sitesinden kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Ben WordPress ile alamadığım onayı Blogger ile almıştım. Yazının en başında da bu onayı nasıl aldığımı ve tüm süreçleri içeren yazımın linkini vermiştim. Tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kategori: