Erkekler belirli dönemlerde belirli davranışlar gösterir. Flört, sevgili ve evliyken erkeklerin davranışları önceki hallerine göre çok daha farklıdır. Ancak bu davranış farklılıkları her zaman değişmez. İlişki seviyeleriniz değiştikçe karşınızdaki erkeğin davranışları da değişir.

Durduk yere davranışları değiştiyse aldatma, soğuma, ayrılma evrelerinden birisini yaşıyor olabilirsiniz. Bu yazıda evli erkek başka kadına aşık olursa nasıl davranır? Sorusunu inceleyerek aldatma durumu için erkek davranışlarını gözlemleyeceğiz.

İlgisizlik, Umursamazlık, Düşüncesizlik Davranışları

Size eskisi kadar ilgi gösteriyor mu? Yoksa birden sizden soğuyup uzaklaştı mı? Bir erkek başka bir kadına aşık olursa sizden yavaş yavaş uzaklaşacaktır. Yanınızda durmak, konuşmak, sizinle aktivite yapmak gibi davranışlar azalır ve yok olmaya başlar.

Tabii ki ilgisiz olması sizi aldatıyor başkasına aşık demek için yeterli değildir. Aranızdaki aşk ve tutkunun yok olması da ilgisizliğe neden olabilir.

https://www.zfcakademi.com/category/iliskiler/

İlişkiler kategorimizi inceleyerek aranızdaki aşkı nasıl canlandıracağınız hakkındaki önerilerimizi görebilirsiniz.

Aşırı İlgili ve Şüpheli Davranış

Aşırı ilgisiz ve Aşırı ilgili davranışlar haliyle şüphe uyandırır. Ancak bu davranışların sürekli olması bir şeylerin ters gittiğinin göstergesidir. Eşiniz birden size ilgi göstermeye başlamışsa ve birkaç günde bir bir ilgisiz bir ilgili davranıyorsa aldatma, başkasına aşık olma gibi davranışlar sergilemiş olabilir.

Bir Kadına Diğerlerinden Farklı Davranması

Elbette eşinizin çevresinde başka kadınların olması ve onlarla sohbet etmesi doğaldır. Ancak diğerlerinden farklı olarak bir kadına karşı davranışları farklıysa veya o kadınla ilgili bir aktivite yapıldığında diğer aktivitelerden farklı olarak heyecanlanıyor ve önemsiyorsa bu noktada bir sorun var demektir.

Eşinizin o kadınlayken tavırlarının değişmesi, farklı davranması söz konusuysa bu durumu konuşmanız gereken kişi eşinizdir. O kadınla ne kadar konuşsanız da burda suçlu olan eşinizdir. Evli olmasına rağmen bir kadına karşı ilgi gösteriyorsa eşinizle bu durumu konuşup o kadınla ilişkisini kesmesini isteyebilirsiniz.

Kavgaların Artması

Normalde ettiğiniz kavga sayısının birden artması iç huzursuzluğun göstergesidir. Her gün bir kavga ediyorsanız ilişkinizde çok büyük sorunlar vardır. Sakince oturup eşinizle sorunlarınızı halletmeye çalışmalısınız.

Bu noktada sizden gizlediği bir şeyler mutlaka vardır. Başkasına aşık olma gibi bir durum olmasa bile işlerinin kötü gitmesi ve bazı sorunlar yaşaması ve sizden destek alamaması, sizin ilgilenmemeniz gibi durumlarda başkasına ilgi duyması muhtemeldir.

Eşinizle baş başa bir yere oturup tüm sorunlarınızı birbirinizle konuşmanız ve ilişkinizi iyleştirmeniz bu noktada çok önemlidir.

Eşinize Güvenmemeniz

Eğer sürekli sen beni aldatıyorsun, kesin aldatırsın gibi sözler kullanıyorsanız eşiniz için aldatma davranışını normalleştirebilirsiniz. Sürekli aldatmanın basit bir şey olduğunu vurgulamış olursunuz.

Sen beni aldatıyorsun, sana güvenmiyorum gibi cümleler aldatmanın kapısını aralayan cümlelerdir. Eşinize hiç güvenmeseniz bile bir kanıtınız olmadan onu asla suçlayıp aldatmayı basitleştirmeyin. Eğer hiç güvenmiyorsanız zaten evlenerek en büyük hatayı yapmışsınız.

Aranızda güven olmasa bile bu güveni sağlamaya çalışmalısınız. Bu cümlem arkanıza bakmadan güvenin anlamına gelmez. Tabii ki tedbirinizi alın ancak sürekli aldatma, başkasına aşık olma gibi suçlamalarda bulunmanız eşinizde bu gibi büyük olayların basitleşmesine neden olur.

Öneriler

Her zaman elimizde olmayan sahip olmadığımız şeyler daha değerlidir. Kendinizin değerini arttırmanız başkasına aşık mı şeklinde yaptığınız aramaları sonlandırabilir. İlişkiler kategorimizden kendi değerinizi nasıl arttıracağınız hakkındaki önerilerimizi görebilirsiniz.

İlişki içerisinde bulunan güvensizlikler ilişkileri çok hızlı bitirebilir. Aranızda güven kalmamışsa bile güveni bir şekilde sağlamaya çalışmalısınız. Normalde izin vermediğiniz bir şeye izin verip ona güvendiğinizi gösterebilirsiniz. Zamanla o da size güvendiğini gösterecektir.

Aranızdaki güveni tekrar sağlayıp ilişkinizin temellerini güçlendirmelisiniz. İlgisizlik vb gibi durumlar geçici olabilir. Ancak güvensizlik geçici değil çok tehlikelidir. Bir sabah uyandığınızda ilişkinizi bitmiş şekilde görebilirsiniz.

Bir erkek veya kadın kısa dönemlerde başkalarındna hoşlanabilir veya aşık olabilir. Örneğin ben kısa saçlı kadınlardan çok hoşlanıyorum. Eşiniz uzun boylu kadınlardan hoşlanıyor olabilir. Siz sakallı erkeklerden hoşlanıyor olabilirsiniz. Hoşlandığınız kriterlere uygun birisini gördüğünüzde kısa süreli ilgi, aşk, sevgi gibi durumlarla karşılaşılabilir.

Bu durumun uzun sürmemesi gerekir. Elimizde olan bir şey olmadığından anında bitirmek mümkün değildir ancak zamanla aşk yerini sadakate bırakır. Elbet aşk, sevgi bir gün biter ancak sadakat ömür boyu bitmemesi gereken en önemli temellerdendir.

Kategori:

Etiketler: