Üniversite e postası ne işe yarar sorusunun en güzel cevaplarından birisi Office 365 programlarını ücretsiz kullanabilmemize yarar olabilir. Üniversiteler tarafından verilen edu uzantılı e posta adresleri aslında birer Office hesaplarıdır. Bu e posta adresini kullanarak Word, Excel ve PowerPoint gibi normal şartlarda ücretli programları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu yazıda edu uzantılı öğrenci veya öğretmen e postalarınız ile neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ÜNİVERSİTE E POSTASI NE İŞE YARAR

Daha önceden yazdığım yazıda üniversite e posta adresinin nasıl alınacağını ve Office 365 in nasıl ücretsiz kullanılabileceğini yazmıştım. İlgili yazıya buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

ÜNİVERSİTE E POSTASI NE İŞE YARAR – Office 365

Üniversiteye başladığınız andan itibaren alabileceğiniz edu uzantılı e posta adresleri öğrencilik hayatınız boyunca kullanabileceğiniz tüm Office programlarını size ücretsiz olarak sunuyor. Bu e posta adreslerini üniversitenizin otomasyon ekranından giriş yaptığınız kullanıcı adı ve şifre ile alabiliyorsunuz.

Çoğu üniversite öğrenci e posta adreslerini öğrencilerin kendileri alabileceği otomasyon sistemi ile sunuyor. Bu sistemleri bulmak için Google’a … Üniversitesi öğrenci e postası yazmanız yeterli olacaktır. Kolay adımları izleyerek kısa sürede e posta adresinizi alabilirsiniz. E posta adresinizi aldıktan sonra Office ana sayfasından Office 365 programlarını ücretsiz kullanabilirsiniz. İlk paragrafta vermiş olduğum linke tıklayarak öğrenci e postasının nasıl alınacağını ve Office 365 programlarının ücretsiz nasıl kullanılabileceğini adım adım öğrenebilirsiniz.

Bilmeyenler için Office 365 Premium bir hizmettir. Office 365 içerisinde birçok programın lisanslı ve ücretli halini sunar. Bir öğrenci e posta adresinizin olması bu lisanstan yararlanabilmeniz için yeterlidir. Tüm bunların yanında 1TB depolama alanına da sahip oluyorsunuz. Tabii bu alanda okul dosyalarınız hariç dosyalarınızı depolamanızı tavsiye etmiyorum. Bu alan öğrencilik hayatınız bittiğinde sizden geri alınabileceğinden önemli dosyalarınızı bilgisayarınızda depolamanız daha mantıklı olacaktır.

ÜNİVERSİTE E POSTASI NE İŞE YARAR

Öğrenci e postanız ile Office 365 girişi yaptığınız anda yukarıda bulunan programları ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Üstelik ücretsiz sürüm yerine lisanslı ve ücretli sürümünü kullanabiliyorsunuz. Öğrenci e postalarının en güzel yanı belki de Office 365 lisansı olabilir ancak bunun yanında daha birçok avantajı var. Aşağıda bulunan başlıkta Office lisansı dışında edu uzantılı e posta adreslerinin ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz.

ÜNİVERSİTE E POSTASI NE İŞE YARAR – Diğer Hizmetler

Üniversite e postası ne işe yarar sorusuna diğer hizmetler açısından bakıldığından e postaya özel hizmetler olmasa da tabii avantajları var. Bu avantajların en başında gelenlerden birisi ise autodesk firması üzerinden kullanabileceğiniz ücretsiz lisanslardır. Autodesk ana sayfasına girdikten sonra öğrenci olarak kaydolursanız onaylanmak için birkaç saat bekletiliyorsunuz. Onaylandıktan sonra ise birçok ürünü ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz.

Mühendislik programlarının çoğu lisanslı bir şekilde size sunuluyor. Ancak eskiden öğrenci e postasına lisanslı bir şekilde verilen Eaglegibi programlar zamanla öğrencilere de dahil ücretli oldu. Tabii Eagle genel olarak bir elektronik kart tasarımcısına yetebilecek özellikleri ücretsiz sürümünde bulunduruyor. Ancak zamanla diğer hizmetler de ücretli olmaya başlayabilir. Ne kadar hızlı bir şekilde alırsanız o kadar çok işinize yarayacaktır. Tabii bu durum sadece öğrenci e postası için geçerli değildir. Transkriptyardımı ile de ücretsiz olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında bazı müzik, video ve eğitim programları öğrencilere büyük indirimler sağlıyor. Youtube ve Spotify gibi uygulamaların Premium versiyonlarını öğrenci olduğunuzu doğrulayarak daha uygun fiyatlara kullanabilirsiniz. Bu tür uygulamalar öğrenci olduğunuzu doğrulamanız için sizden genellikle transkript isteyecektir. Öğrenci e postası ile kaydolsanız dahi bu durumlar geçerli olabilir.

Bu yazıda öğrenci e postası ile gelen birçok avantajı derledim. Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Daha fazla içerik için ana sayfaya veya benimle iletişime geçmek için iletişim bölümüne gidebilirsiniz.

Kategori: