Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır? Size ve diğerlerine karşı davranışları değişir mi? Tabii ki değişir. Hoşlanıp açılamayan erkek size onlarca mesaj verir. Bir erkeğin sizden hoşlandığını ve açılamadığını kolay birçok yöntemle anlayabilirsiniz.

Özellikle erkekler birisinden hoşlandığında normal davranamayarak kendini hemen belli ediyor. Grup içerisinde veya yalnızken hoşlanıp açılamayan erkeğin davranışlarını aşağıdaki başlıklara göre inceleyip sonuca ulaşabilirsiniz.

Sürekli Sizin Bulunduğunuz Ortamlarda Bulunmaya Çalışıyor Mu?

Eğer bir erkek sizden hoşlanıyorsa sürekli sizin çevrenizde olmaya çalışacaktır. Farklı bir arkadaş grubuyla sohbet ederken bir şekilde sizin sohbet ettiğiniz gruba dahil olmaya çalışıyor mu? Sürekli sizin çevrenizde dolanıp sizin arkadaşlarınızla takılmaya özen gösteriyor mu?

Durum böyleyse ve açık bir şekilde görülebiliyorsa bu erkek sizden hoşlanıyor ve açılamıyor olabilir. siz de ondan hoşlanıyorsanız “gel de şuraya yürüyelim yaa” diyerek bir bahane uydurup onunla baş başa kalabilirsiniz. Baş başa kaldığınızda daha rahat konuşacaktır ve çok daha fazla hoşlanıp hoşlanmadığını belli edecektir.

Fiziksel İşaretler Gösteriyor Mu?

Birisinden hoşlandığınızda vücudunuzda bazı değişimler olur. Bunların bazılarını size aşağıda listeledik. Karşınızdaki erkek aşağıdaki belirtilerin çoğunluğunu gösteriyorsa sizden hoşlanıyor olabilir. Bu belirtiler sizin yanınızdayken heyecanlandığını ve size ilgisi olduğunu gösterir.

 • Sizin yanınızda eli terleyebilir.
 • Siz konuşurken direkt gözlerinize odaklanabilir.
 • Sizin konuşmanızı sağlamaya çalışabilir. Sen ne düşünüyorsun? Gibi sorularla sürekli sizin hakkınızda bir şey öğrenmeye çalışıp sizi konuşturabilir.
 • Sizin yanınızda terleyebilir.
 • Sizi haberiniz olmadan izleyebilir. Yakalandığında hemen gözlerini kaçırabilir.
 • Heyecanlı konuşabilir.
 • Sizin yanınızdayken sürekli elini bir şeyle meşgul edebilir. Saç sakal oynama, kıyafet düzeltme vb elini sürekli bir şeylerle doldurabilir.
 • Mesajlaşırken sürekli duraksıyorsa ne diyeceğini bilemeyip genel cevaplar veriyorsa sizden hoşlanıyor olabilir.
 • Eğer baş başaysanız sürekli ne yapmak istersin? Sıkılmıyorsun değil mi? Gibi soruları size yöneltebilir.
 • Sizin yanınızdayken utanabilir.
 • Utanma sebebiyle herkesle rahat konuşurken sizin yüzünüze bakmaktan çekinip sizinle diyaloğa girmek istemeyebilir.
 • Size karşı tavırları diğer herkesten farklı olabilir.
 • Arkadaşlarınıza belli etmeden sürekli sizi sorabilir ve sizin hakkınızda konuşmak isteyebilir.
 • Sizin hakkınızda bilgi toplamaya çalışabilir.

Sizden hoşlanan ama açılamayan erkek yukarıdaki gibi fiziksel ve sosyal belirtiler gösterebilir. Yukarıdaki belirtiler sizden hoşlanan erkeğin gösterebileceği normalden farklı belirtilerdir. Genel olarak sizin yanınızda bir erkeğin heyecanlanması ve size karşı farklı davranması onun size karşı bazı duygular beslediğini gösterir.

Size Hoşlandığınız Erkek Tipini Soruyor Mu?

Herkeste olduğu gibi erkekler de açılmadan önce mutlaka emin olmak ister. Sizinle sohbet ederken “ben şu tür kızlardan hoşlanıyorum. Sen ne tür erkeklerde hoşlanıyorsun?” Gibi sorular sorabilir. Bu sorular genelde size açılmadan çok kısa bir süre önce sorulur.

Hatta bu soruyu sorduktan sonra beklediği gibi cevap alırsa direkt size açılabilir. Erkekler zamanla red yemekten korkmaya başlayabilir veya daha önce hiç red yememiş olabilir. Red yeme korkusuyla emin olmadan asla size açılmak istemeyebilir.

Bu durum da erkeklerin emin olmadan size açılamayacağını gösterir. Emin olmak için de size bazı sorular sorup cevaplarınızı düşünüp size açılabilir. Bu sorulara vereceğiniz cevaplara göre sizden hoşlanan erkek size açılabilir.

 • Sevgilin olmasını ister miydin?
 • Sevgilinin tipi nasıl olmalı?
 • Bir erkek sana nasıl açılmalı?
 • Sence erkek nasıl bir karaktere sahip olmalı?
 • Bir erkekte seni en çok soğutan şey nedir?
 • Hiç sevmediğin erkek tipi nasıl?

Gibi sorular sorarak gelecek cevaptan emin olmak isteyebilir. Bu sorularla karşılaştığınızda karşınızdaki erkeğin sizden hoşlandığına emin olabilirsiniz.

Hoşlanıp Açılamayan Erkeğin Açılması Nasıl Sağlanır?

Sizden hoşlandığını yukarıdaki işaretlerle belli ediyorsa artık tek yapmanız gereken ona kolaylık sağlamak. Mutlaka utandığından size açılamayacaktır. Az da olsa yalnız takılın ve onu bir yerlere davet ederek “şurada oturalım mı?” gibi onunla yalnız kalmaya çalışın.

Ayrıca o size baktığında siz de ona bakarak attığı adımlara karşılık verebilirsiniz. Emin olmadan size açılması uzak bir ihtimal olduğundan onun emin olmasını sağlamalısınız.

Sonuç ve Tartışma

Sonuç olarak Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır? Sorusunun çok bariz cevapları vardır. 3 Adımda bir erkeğin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilir ve ona karşılık verebilirsiniz.

Hoşlanan Erkek Nasıl Davranır?

Hoşlanan erkek size karşı utangaç olur ve sizleyken sürekli heyecanlanır. El terlemesi, seste heyecan gibi birçok belirti gösterir. Sizin çevrenizde takılmaya çalışır ve sürekli sizinle ilgilenir.

Hoşlanan Erkek Hoşlandığını Nasıl Belli Eder?

Eğer son adımdaysa ve size açılması yakınsa aklınızdaki erkek tipini öğrenmeye çalışır. Sence erkek nasıl olmalı? Bir erkek sana nasıl açılmalı? Gibi sorularla sizden net bir cevap almak ister. Bu açılmadan önceki son aşamadır.

Hoşlanan Erkeğin Açılmasını Nasıl Sağlarım?

Onun attığı adımlara sürekli olumlu cevap vermelisiniz. Bir şeyler içelim mi? Şuraya gidelim mi? Gibi sorularına olumlu yanıt vermeniz ve onun size verdiği sinyalleri sizin de ona vermeniz yeterlidir.
Sizden net bir cevap aldığında sizden hoşlanan erkek size açılacaktır.

Kategori: