Beni sevmeyen birini nasıl unutabilirim? Unutmak karşınızdaki kişinin sizde bıraktığı yara kadar zordur. İlişkilerin her aşamasında platonik, flört, sevgili, nişanlı, evli vb unutmak için kullanabileceğiniz çok farklı yöntemler bulunuyor. Hepsinden önce siz unutmak istiyor musunuz? Karşınızdaki kişiyle bu işin devam etmeyeceğini olmayacağını kesinlikle anladınız mı? Yoksa hala sizin içinizde bir ümit var mı?

Her insan “nasıl biri olsun?” sorusuna “iyi kalpli olsun yeter, tipi, parası vb hiçbir şey önemli değil.” Der. Bu insanların kendisini kandırması için kendilerine söyledikleri bir yalandır. İnsan kötü olanı ister. Kendinize dürüst olarak bu soruyu sorun. Beraber olmak istediğiniz kişi “nasıl birisi olsun?”

A) Zengin, yakışıklı veya güzel, komik, zeki

B) İyi kalpli olsun yeter

Bunların hangisi size inandırıcı geliyor? Hangi cevap size yakın geliyor? Kendinizi kandırmadan cevap verdiğinizde sonuç belirli. Bu yazıya devam etmeden önce gerçekten B şıkkını seçmek istediğinize emin olmalısınız. Aklınız hala sevmeyen o kişideyse ve bırakmak istemiyorsanız ne kadar yöntem denerseniz deneyin unutmak istemeyene kimse unutturamaz.

Onun Olduğu Ortamlardan Uzak Durun

Karşınızdaki kişinin neyinden etkilenirseniz etkilenin dış görünüşün mutlaka etkisi vardır. Dış görünüşle birlikte konuşmaya başladıkça başka özelliklerini de sevmeye başlarsınız. Dolayısıyla o kişiyle sürekli temasta olmak sizin onda güzel bulduğunuz özelliklerini sürekli görmenize neden olur. Bu durum da asla unutamamanıza.

Eğer gerçekten unutmak istiyorsanız karşınızdaki kişinin yüzünü unutacak derecede ondan uzak durmalısınız. İyi de uzak durdukça onu özlemeyecek miyim? İşte bu sorunuza yanıtı da diğer başlıklar verecek. Ancak belirtmeliyim ki hoşlandığınız bir insanla sürekli aynı ortamda bulunmak onu unutmanızı imkansızlaştıracaktır.

Boş Zamanlarınızı Kendinize Ayırın

Unutmak istediğiniz şeyi size hatırlatan yapacak başka bir şeyinizin olmamasıdır. Eliniz boş kaldığı anda özlemeye, düşünmeye başlarsınız. Düşündüğünüzde de hoşlandığınız – sevdiğiniz kişi ilk aklınıza gelen şey olacaktır.

Boş zamanlarınızı filozofluğa değil kendinizi geliştirmeye adamalısınız. Boş zamanlarınızda arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz veya yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Ne yapacağınız tamamen size kalmış. Oyun mu oynamak istiyorsunuz? Yemek mi yapmak istiyorsunuz? Canınız ne istiyor? Şimdi kalkın kendinize bir yemek yapın. Bunun verdiği hissi tattığınızda kendinize vakit ayırmanın güzel yanlarını göreceksiniz.

Herkesin sevdiği ve ilerlemek istediği bir alan vardır. Bu alan yazılım, grafikerlik, içerik üreticiliği vb aklınıza gelen herhangi bir şey olabilir. Canınızın istediği herhangi bir şeyi eliniz boş kaldığı anda yapmalısınız.

Gece herkes uyumadan önce yorgun değilse bir şeyler düşünüyordur. Siz ne düşünüyorsunuz? Onu mu? Onu düşünmeyi bırakıp yarın şunu yapacağım diye düşünmeye başladığınızda artık unutmuş olacaksınız.

Beni sevmeyen birini nasıl unutabilirim? Seni seven biriyle konuşarak. Arkadaş edinerek ve boş vakitlerini sürekli bir şeylerle doldurarak unutabilirsin.

Karşı Cinsten Arkadaşlar Edinin

Karşı cinsle sohbet etmek en azından içinizdeki boşluğu dolduracaktır. Bir insan kapalı bir odada kimseyle konuşmadan ne kadar süre kalabilir? Siz sohbet etmeden arkadaş edinmeden ne kadar dayanabilirsiniz?

İnsanlar sosyal varlıklardır. Dolayısıyla sosyalleşmek doğamızda olan ve bizi mutlu eden bir şeydir. Burada bahsettiğim şey kıskandırmak değil. Kesinlikle kıskandırmaya çalışmayın. Burada bahsettiğim şey her insanın karşı cinsle sohbet etme isteğidir. Elbette arkadaşlarınızla sohbet etmek bir yere kadar size yetecektir. Ancak bir derdiniz olduğunda, sizi seven birisine ihtiyaç duyduğunuzda karşı cinse içinizi dökmekten başka çareniz kalmıyor.

Dolayısıyla sizi sevmeyen o kişiyi unutmak için o kişide hoşlandığınız özellikleri yakın çevrenizdeki karşı cinslere dağıtarak hepsini arkadaşınız olarak sevip konuşabilirsiniz. Bu kesinlikle karşınızdaki sizi sevmeyen o kişiyi unutmanızı sağlayacaktır.

Ona Ait Her Şeyi Silin

Sizi sevmeyen o kişiye ait herhangi bir eşya, fotoğraf, yazışma vb varsa bulabildiğiniz her şeyi tamamen silin. Size onu hatırlatacak herhangi bir şey onu unutmanızı engelleyecektir.

Eğer gerçekten unutmak istiyorsanız telefon veya bilgisayarınızda ne varsa tamamen silip eşyalarını bir ateş yakarak içine atın. Ona ait hiçbir şeyi erişebileceğiniz bir yerde bırakmayın. Unutmak için unutmaya çalışmak gerekir. Bir şeyi maziye gömmek istiyorsanız onunla beraber her şeyi maziye gömmeniz gerekir.

Onunla Kesinlikle Konuşmayın

Bir kişiyle ilişkinizi tamamen kesecekseniz ona “seni çok özledim”, “Şunun için rahatsız etmiştim” gibi bahanelerle mesaj atmak veya konuşmak onu unutamadığınız anlamına gelir. Tam unutacakken her şey bitmişken bir mesaj atmak veya aramak her şeyi sıfırlar ve tüm adımları tekrar geçmek zorunda kalmanıza neden olur.

Gerçekten sizi sevmeyen o kişiyi unutmak istiyorsanız ne o kişinin söylediği bir harfi görün veya duyun ne de ona tek bir şey söyleyin. Asla iletişim kurmayın. İletişim unutmanın düşmanıdır.

Sizi Sevenlere Şans Verin

Sürekli sizi sevmeyen sizi istemeyen kişilerle devam etmeye çalışmaktan yorulmadınız mı? Artık sizce de dışarıdaki iyi insanlara, size bakmaya kıyamayacak insanlara şans verme zamanı gelmedi mi?

Aşk veya hoşlanma sizdeki her neyse ömrü ne kadar? Çiftlere dikkat edin. Birkaç yıldan sonra ilk ilişkiden eser kalmıyor. Her şey yavaş yavaş tükeniyor. O sizdeki sizi sevmeyen kişiye sizi bağlayan şey neyse ömrü en fazla birkaç aydır.

Birkaç aydan sonra o da diğer herkes gibi sıradanlaşır. Önemli olan ömür boyu sürecek şeylerdir. Sevgi, sadakat, değer bunları size verebilecek yüzlerce kişi var ama siz veremeyecek kişilerle zamanınızı harcıyorsunuz.

Düşünsenize çevrenizde hiç sizi bir ömür mutlu etmek için elinden geleni yapacak kimse yok mu? Dikkatli bakın. Normal yaşantınızda dikkat etmediğiniz o kişilere dikkatle bakın. Fakir, tipsiz diye nitelendirdiğiniz o kişileri düşünün. Sizce şu an o kişiye verdiğiniz değeri kim hak ediyor?

En azından o sizin gözünüzde asla sizin eşiniz olamayacak o kişilere bir şans verin. Belki aradığınız şey değerdir belki de değersizliktir. Ne istediğinizi bilmeseniz bile kendinize iyi gelecek seçeneğe yönelin. Kendinize ve sizi düşünenlere değer verin.

Müslüm Gürses Aşk Tesadüfler Sever Nilüfer

Başka yer başka zaman sensiz ömrüm olsun. Her şeyi al bana beni geri ver.

Sonuç ve Soru – Cevap

Sonuç olarak her şey gibi sizi sevmeyen kişiyi unutmak da sizin elinizde. Çok uzun veya kısa sürmesi tamamen sizin gerçekten onu isteyip istememenizle ilgili bir şeydir. Eğer gerçekten unutmak istiyorsanız bu adımlarla birkaç haftada adını bile hatırlamazsınız.

İlişkiler ile ilgili daha fazla tavsiye için ilişkiler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Eğer o kişinin sizi sevmediğini değil sizden soğuduğunu düşünüyorsanız Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir? içeriğimiz tam size göre. Eğer sizi sevip sevmediğinden emin değilseniz de Uzaktan Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Ne Kadar Sürede Beni Sevmeyen Kişiyi Unutabilirim

Eğer gerçekten unutmak istiyorsanız ve onun sizi sevmediğine eminseniz 3 haftada adını bile hatırlamayacak hale gelebilirsiniz.

Beni Sevmeyen Kişiyi Unutmalı Mıyım Sevsin Diye Çabalamalı Mıyım?

Kesinlikle unutmalısınız. Bir kişi sizi sevmiyorsa sevmiyordur. İstemiyorsa bu zamanla değişecek bir şey değildir. Değişse bile değiştiğine pişman olabilirsiniz. Sizi istemeyen bir kişi değişsin ve sizi istesin diye asla beklememelisiniz.

Kategori:

Etiketler:

,