Soğuyan erkek nasıl düzelir? Eğer bir erkek sizden soğuduysa ve tavırları, size bakışı, sizle konuşması değiştiyse birkaç adımla durumu hemen düzeltebilirsiniz. Birbirinizi ne kadar sevseniz de fazla ilgi her zaman yıpratır. Karşınızdaki kişiyle empati kurmalısınız.

Ne yaptığınız için sizden soğudu? Ya da ne yapmadığınız için? Elbette karşınızdaki erkeğin sizden soğuması için mutlaka bir şey yapmanız gerekmez. Sizinle ilgili olmayan tonlarca nedenden dolayı sizden soğumuş olabilir.

1) Onu Dinleyin ve Değer Verdiğinizi Gösterin

Herhangi birisiyle sohbet ederken sürekli siz konuştuğunuzda karşı tarafın konuşmasına izin vermediğinizde veya gerçekten dinlemediğinizde karşınızdaki kişi sizden soğur ve sizinle sohbet etmemeyi tercih eder. Bunu görmek için herhangi bir arkadaşınızla sohbet ederken onun konuşmasına izin vermeyin ve onu dinlemeyin. Sizden soğuduğunu ve uzak durmaya çalıştığını gözlemleyeceksiniz.

Artık herkesin her gün bir sorunu var. Dolayısıyla her insan dinlediği kadar dinlenmek de istiyor. Sizden soğuyan erkeğin karşısına oturun ve hiçbir şey anlatmadan onu dinleyin.

  • Siz: Bu gün ne yaptın?
  • Karşınızdaki: Hiç sadece çalıştım?
  • Siz: Nasıl çalıştın neler yaptın anlatsana? Sorun çıkaran birisi var mı? İş seni sıkıyor mu?

Bu şekilde konuşmayı ilerletmeli ve karşınızdakinin konuşmasına olanak tanımalısınız. İyi bir dinleyici olarak karşınızdaki erkeğin sizden soğumasını önleyerek sizi konuşulacak birisi olarak görmesini sağlayabilirsiniz. İlişkilerde zamanla tüm konular tükenmeye başladığında artık elinizde anılar kalır. Anılarınızdan bahsederek de onu konuşturabilirsiniz. O an ne hissettin? Gibi sorularla karşınızdaki erkeğin kendini önemli hissetmesini sağlayabilirsiniz.

2) Karşınızdaki Erkekle Empati Kurun

Bir ilişkide ki bu ilişki arkadaşlık, sevgililik, eşlik olabilir; bir sorunla karşılaştığınızda, artık bir şeylerin değiştiğini hissettiğinizde empati sorunları daha küçükken çözecektir.

Belki de sorunu sizinle değil işle ilgilidir. Belki de herkese karşı soğuk davranmaya başlamıştır. Karşınızdaki erkeğin gününü nasıl geçirdiğini izleyerek sorunun kimde veya nerede olduğunu anlamaya çalışın. Eğer sorun sizle ilgili değilse onunla dertleşerek içini dökmesini sağlayın. Eğer sorun sizinle ilgiliyse empati kurarak tüm davranışlarınızı göz önüne getirip tek tek incelemelisiniz.

Sizden soğumasına ne neden olmuş olabilir? Siz dışında başkasına ilgisi var mı? Sizde sürekli yakındığı bir kötü huyunuz var mı? Gibi soruları kendinize sorarak sorunu bulmaya ve düzeltmeye çalışabilirsiniz. Eğer sorunu bulamazsanız karşısına oturup açıkça sorabilirsiniz. Bu sizi kesin sonuca ulaştıracaktır. Ne kadar öneri sunarsak sunalım hepsinin sonucu konuşmaya varıyor. Dolayısıyla karşınızdakini dinleyerek çok fazla şeyi düzeltebilirsiniz.

3) Kendinizi Geri Çekin

Bazen karşınızdaki erkeğe çok fazla ilgi göstermek ve tüm taşlar onun elindeymiş gibi hissettirmek sizi değersiz ve avcunda hissetmesine neden olabilir. Hiçbir zaman her şey karşınızdakinin elindeymiş gibi hissettirmemelisiniz. Kaybetme korkusu bittiği anda artık değerli hale gelemezsiniz. Size ilgi göstermediği sürece sizi kaybedebileceğini ona hissettirmelisiniz.

Karşınızdaki erkeğe o benim avcumda, asla benden vazgeçemez, yedekte gibi düşünceler içine sokabilecek kadar ilgi göstermeniz ve bağlı yaşamanız onun sizden soğumasına ve sizi değersiz görmesine neden olacaktır. Kendinizin değersiz olmadığınızı ona kanıtlamalısınız.

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir Sonuç

Kendiniz karşınızdakinden soğusaydınız neden soğurdunuz? Bu soruyu kendinize sorarak sorunu bulabilirsiniz. Ortada açık bir şekilde bir sorun var. Bu sorunu çözmek için empati kurmalısınız. Karşınızdaki erkekle daha önce konuşmadığınız ilgi çekici konuları konuşabilirsiniz. Bunun için Sevgili ile Konuşulacak Konular başlıklı konumuzdan 95 başlık içerisinden ilginizi çeken başlıkları karşınızdakiyle konuşabilirsiniz. İlişkiler kategorimizdeki yayınları inceleyerek ilişkilere farklı açıdan bakabilirsiniz.

Sonuç olarak insanlar değişir. Sonsuza kadar ilk günkü heyecanı yaşayamazsınız. O heyecanı her gün oluşturmaya çalışmalısınız. Soğuyan erkek nasıl düzelir sorusundan çok soğumasını nasıl önlerim diye düşünmelisiniz. İlişkide her zaman empati kurmalı ve dinlemelisiniz. Karşınızdakine onu dinlediğinizi hissettirdiğinizde değeriniz hiç olmadığı kadar artacaktır. Asla kendinizi onun avcundaymış gibi hissettirmeyin. Soğuyan erkek sizin değerinizi anladığında düzelir.

Soru – Cevap

Soğuyan Erkek Nasıl Düzelir?

Onu dinleyin, konuşmasına izin verin ve ona alan tanıyın. Sürekli konuşmaya çalışmanız veya sürekli yanında olmanız onu bıktırabilir.

Erkekler Neden Soğur?

Çok fazla nedeni olsa da genellikle sizi avcunda gördüğü için, sürekli konuşmanızdan bıktığından, sorunlarını size anlatamadığından, onu dinleyecek birinin olmadığını düşündüğünden, konuşacak bir konusu olmadığından sizden soğuyabilir.

Erkeğin Soğuması Nasıl Önlenir?

Onu dinleyin ve özel alanına saygı duyun. Her şeyini a dan z ye öğrenmeye çalışmayın ve onun kendisine zaman ayırabilmesini sağlayın.

Kategori: