Artık MySQL yüklediğinizde kurulum aşamasında size bir şifre sormuyor. MySQL şifrenizi özel olarak kendiniz oluşturmalısınız. MySQL şifre sormuyor sorunu çözümü için aşağıdaki adımları teker teker uygulamanız durumunda sorununuz tamamen çözülecektir.

MySQL Şifre Sormuyor Sorunu

MySQL Şifre Sormuyor Sorunu – Çözümü

MySQL ve MySQL Workbench‘i  bilgisayarınız indirdikten sonra menüye MySQL installer yazın. Aşağıda gördüğünüz fotoğrafta bulunan uygulamayı çalıştırın.

MySQL Şifre Sormuyor Sorunu

Aşağıda gördüğünüz gibi bir ara yüz ile karşılaşacaksınız. Bu ara yüz zamanla değişebilir ancak her zaman ayarları yapabileceğiniz şekildedir. Karşılaştığınız ekrandan Reconfigure yazısına tıklayın.

MySQL Şifre Sormuyor Sorunu

Artık kurulumunuzu gönül rahatlığı ile kolayca yapabilirsiniz. Bu aşamadan sonraki yerler klasik kurulum ekranıdır. Bir MySQL şifresi belirledikten sonra kurulumu tamamlayın.

MySQL Şifre Sormuyor Sorunu Çözümü

Bağlantılara yaptığınız kurulumun eklenmiş olması gerekiyor. Eğer eklenmediyse bir sonraki başlığa geçebilir ve inceleyebilirsiniz. Bağlantılar kısmına kurulumumuz geldikten sonra çift tıklayın ve belirlediğiniz MySQL şifrenizi girin. Ardından beni hatırla diyerek tamama basın.

MySQL Şifre Sormuyor Sorunu - Çözümü

Artık MySQL’i kullanabilirsiniz. Root parolasını belirlemeyi unutmamanız büyük önem taşıyor.

MySQL Şifre Sormuyor Sorunu – Bağlantılara Bir Bağlantı Gelmedi Sorunu

Eğer kurulumu yaptıktan sonra bir bağlantı gelmediyse panik yapmanıza gerek yok. Bağlantılar bölümünde bulunan + simgesine tıkladıktan sonra ihtiyacınız olan bağlantıyı ekleyebilirsiniz. Eğer sadece öğrenmek istiyorsanız local işinizi görecektir. MySQL Şifre Sormuyor Sorunu – Bağlantılara Bir Bağlantı Gelmedi Sorunu

MySQL Şifre Sormuyor Sorunu – Bağlantılara Bir Bağlantı Gelmedi Sorunu

Daha fazla içerik için ana sayfaya gidebilir ve benimle iletişim bölümünden iletişime geçebilirsiniz.

Kategori: