Artık her şeyin sanallaşmasıyla birlikte internetten yatırımsız para kazanmak çok kolay bir hal aldı. Hiçbir şey yapmayıp sadece bazı ürünlerin deneme sürümlerini satsanız bile ciddi miktarlarda paraları yatırımsız kazanabiliyorsunuz.

kolay para kazanmak zfc akademi

1) Çevrenizi Genişletin

Satacak birisini bulamadıktan sonra elinizde ne olduğunun bir önemi yoktur. Bu yazı boyunca satacağınız ürünleri size açıklayacağız ancak öncelikle kime satacağınızı bilmelisiniz. Web sitesi olan herkes birçok araca ihtiyaç duyuyor. Bu araçların bazıları ücretsiz 1 ay kullanım hakkı veriyor. Bu gibi durumlarda bu ürünün deneme sürümünü alıp bu ürüne ihtiyacı olan kişilere belirli bir komisyon ekleyerek satış yapabilirsiniz. Hiçbir yatırım olmadan birkaç dakikada gelir elde edebilirsiniz.

Çevrenizi genişletebilmeniz için bazı platformlara üye olmanız gerekiyor. Bu platformlar insanların aktif bir şekilde birbiriyle iletişim halinde olduğu platformlardır. Aşağıda sizin için bir liste bıraktık.

 1. R10
 2. WM ARACI
 3. webmasterforum
 4. Telegram seo grupları

Gibi birçok platforma üye olmalısınız veya katılmalısınız. Çevrenizi bulduğunuz her türlü sanal ortama katılarak genişletebilirsiniz. Tanınmaya başladıktan sonra artık elinizdeki ürünlerin satışına yetişemeyeceksiniz.

2) Deneme Sürümü Olan Ürünleri Keşfedin

Virüs programları, Semrush, Moz gibi onlarca deneme sürümü sunan firma mevcut. Çevrenizi genişletmeniz için tavsiye ettiğim bu platformlarda gezindikçe ihtiyaç duyulan üyelikleri daha yakından tanıyacaksınız. Bu üyeliklerden bazıları:

 1. Semrush
 2. Moz
 3. Windows 10 eğitim lisansları
 4. Office lisansları
 5. Freepik trailer
 6. Envato trailer
 7. Shutter Stock trailer
 8. Canva edu mail ile açılan sınırsız hesap
 9. Adobe Stock
 10. iStockPhoto
 11. Motion Array
 12. Elementor Pro
 13. WP Rocket lisansı
 14. Adobe creative lisansı (5 kullanıcılı lisansı teker teker satmak)
 15. Eset nod32 
 16. Edu Mail

Bu ve birçok hizmet ücretsiz deneme sürümleri sunmaktadır. Bu ürün ve firmaların ne iş yaptığını bilmeseniz bile ücretsiz oluşturulan hesapların satışıyla gelir elde edebilirsiniz.

3) Papara

Papara ile Netflix, Youtube gibi bazı platformlarda yaptığınız harcamaların yarısı size iade ediliyor. 50 TL ücret karşılığı alınan bir hesabı 40 TL ücrete satarsanız 50 / 2 25 TL ye maal ettiğiniz hesabı 40 TL ye satarak 15 TL kazanmış olacaksınız. Bunu yapmak için bilgiye veya zamana gerek yok. Yatırımsız çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Herhangi bir Papara hesabı açarak hemen başlayabilirsiniz.

4) Freelancer Para Kazanmak

yatırımsız para kazanmak

İnternette başkalarına hizmet verebileceğiniz Bionluk, Fiverr, Upwork, Freelancer.com gibi birçok platform bulunuyor.

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Evde Nasıl Para Kazanılır

Yazılarımızı inceleyerek evre yatırımsız para kazanabilirsiniz. Artık çevirilerde bile gerçeğe yakın çeviri yapan onlarca araç var. 

5) Sosyal Medya

Artık 7 den 70 e herkes sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Reklam verenlerin ilgisi de dolayısıyla sosyal medyaya kayıyor. Bir hikaye atarak binlerce lira kazanan birçok hesap var. Ayrıca yeni çıkan rozet gibi özelliklerle platformların kendilerinden para kazanabilirsiniz.

Gerçek hayatta bir şeylerin satışını yapıyorsanız da artık internet ortamına geçiş yapmanızın vakti geldi ve geçiyor. Ücretsiz mağaza açıp ürünlerinizin satışını yapabilirsiniz.

Sonuç

Size bu yazıda birkaç yol gösterdik ancak size gösterdiklerimiz internet sektöründe yatırımsız para kazanma konusunda hiçbir şey. Web sitesi kurarak, konuşarak, yürüyerek onlarca yolla para kazanabilirsiniz. Bu yolları detaylı bir şekilde öğrenmek için çevrenizi genişletmelisiniz. Size açıkladığımız platformlara üye olup açılan konuları gündemi takip ederek çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Bir sorunuz olursa yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Kategori: