Eğer bir erkek gerçekten ilişkiyi kafasında bitirdiyse belirgin birkaç davranış gösterir. Sana karşı tüm tavırları değişir ve beklediğiniz gibi hareket etmez. sen mesaj atmasını veya devam etmek için sana mesaj vermesini beklerken o seninle asla ilgilenmez.

Gerçekten bitiren erkek nasıl davranır? seni umursamaz. Artık hayatına sen yokmuşsun gibi devam eder. Bu ve benzeri özellikleri başlık başlık inceleyeceğiz ancak genel anlamda bir erkek gerçekten bitirdiyse seni tanımadan önce nasılsa o hale geri döner. Üzüldüğüne dair hiçbir işaret göremezsiniz.

Senden Bir Şeyler Saklamaya Başlar

Bir erkek gerçekten bitirmişse artık sana bazı şeyleri anlatmaya gerek duymaz. Hatta kızlarla konuşmalarını senden saklayabilir. Eskiye göre artık çok daha fazla sırrı olur. Peki senden bir şeyler sakladığını nasıl fark edebilirsiniz?

Çok basit bir yolla senden bir şeyler saklıyor mu öğrenebilirsin. Aşağıda sıraladığımız listedekilerden bir veya birkaçı oluyorsa artık senden bir şeyler saklamaya başlamış olabilir. Gerçekten bitiren erkek nasıl davranır?

 • Eskiden anlattığı kadar sana gününü anlatmıyorsa
 • Onu yalan söylerken yakaladıysan
 • Gittiği yer hakkında seni yanıltıyorsa
 • Kız arkadaşlarıyla flört ettiğini görüyorsan
 • Senden bir şeyler sakladığından eminsen

Senden bir şeyler saklamaya başlamış demektir. Bu durumda yapabileceğin en iyi şey karşısına geçip durumu konuşmak ve altında yatan nedenleri öğrenmek. Senden bir şeyler saklamaya başladığında ilişkide geri dönülemeyecek hatalar yapılabilir.

Güven bir ilişkide en önemli unsurdur. Birbirinize güvenmiyorsanız o ilişki zaten bitmiştir. Güveni sarsacak ve yok edecek en kötü şey de yalan ve bir şeyler saklamaktır. Bilinmeyen her zaman korkunçtur. Eğer karşınızdaki kişinin bir şeyler sakladığına ve sana yalan söylediğine eminsen bu ilişki o an olmasa bile kısa süre içerisinde bitecektir.

Senden sakladığı şey de tabii ki önemli ancak büyük küçük fark etmeksizin bir şey saklamak ilişkide derin yaralar bırakır. Tüm büyük yalanlar pembe bir yalandan, tüm büyük sırlar ufak sırlarla başlar. Büyük küçük demeden aranızda bir sır veya yalan varsa bunu mümkün olan en kısa sürede çözmelisiniz.

Birisini aldatmak da temelde yalan söylemektir. Yalanlar öncelikle küçük sırlarla başlar. Bu sırlar büyüyerek küçük yalanlara dönüşür. Küçük yalanlar da zamanla çok büyük yalanlara dönüşür. Zamanla yalan söylemek bir rutin haline gelir ve ilişkiyi tamamen bitirir. Yalan sebebiyle biten ilişkilerin sonucunda geri dönülemeyecek hatalar yapıldığından ilişkinin tamamen bitmemesi için yalan ve sırları çözmeniz gerekir.

Gelecek Planı Yapmayı Bırakır

İlişkilerde partnerinizi ne kadar çok seviyor ve önem veriyorsanız o kadar çok gelecek planı yaparsınız. Özellikle bir erkeğin seninle gelecek planı yapması seninle gelecekte de beraber olmak istediğini gösterir. İlişkilerin başlarında çiftler yoğun duygular yaşadığı için genellikle evlilik planları yaparlar. Gerçekten bitiren erkek nasıl davranır?

Yapılan bu gelecek planları partnerinin seninle bir gelecek istediği ve seni asla bitirmediği anlamına gelir. Eğer bir erkek seninle gelecek planı yapmamaya başladıysa artık seninle gelecek görmüyor ve seninle devam etmek istemiyor olabilir. Bir erkeğin gelecek planı yapmadığını aşağıdaki durumlardan anlayabilirsiniz.

 • Sohbet sırasında gelecekle alakalı konular açmıyorsa
 • senin gelecekle ilgili açtığın konuları kısa kesiyorsa
 • Sürekli “kader”, “nasip” gibi cümlelerle ileriye dönük plan yapmadan geçiştiriyorsa
 • İleriye dönük yaptığınız planları gerçekleştirmek istemiyorsa

O erkek seni kafasında bitirmiş olabilir. Çünkü seninle bir gelecek gören erkek sohbet arasında mutlaka gelecekten bahseder. Seninle ileriye dönük planlar yapar ve uygular. Eğer senden sıkılmışsa ve ilişkinizi kafasında gerçekten bitirmişse senden uzaklaşmaya başlayacaktır. Uzaklaşmanın ilk adımı da plan yapmayı bırakmak ve iletişimi kesmektir.

İlişkinizi kafasında bitirmiş bir erkek neden seninle gelecek planı kursun ki? Rol yapmaya çalışsa bile bu planların rolden ibaret olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. İçinden gelmediğini ve seni geçiştirmek için gelecek planı yaptığını eskiye göre daha isteksiz olmasından ve geçiştirmesinden anlayabilirsiniz.

Seninle Oynamaya Başlar, Avcundaymışsınız Gibi Davranır

Erkeklerin genelinde elde etme hissi ilişkileri bitirebilir. Bir erkek seni tamamen elde ettiğini ve avcunda olduğunu düşünürse sende soğuyabilir ve uzaklaşır. Bu durum da ilişkinin yavaş yavaş tükenmesi ve bitmesine neden olur.

Her ilişkide bir elde eden bir de elde edilen vardır. Eğer erkek elde edildiğini düşünüyorsa ve seni avcunda görüp kaybetmeyeceğine inanıyorsa senden soğur ve ilişkinizi umursamaz. Ona senin de ilişkiyi bitirebileceğini, sevginin elde edilmesinin gerektiğini gösterebilirsin.

 • Kendinizi ağırdan satarak ilgisini çekin
 • Çok konuşan taraf siz olmayın
 • Geri çekilin ve neler olacağını izleyin

Bu adımları uygulayarak karşınızdaki erkeğin dikkatini çekebilirsiniz. Kendinizi geri çekip saklamaya başladığınızda onun ilgisini çekecek ve ilişkiyi canlandıracaksınız. Sürekli onun üstüne gidiyorsan, konuşmayı ve bir şeyler anlatmayı seven biriysen karşındaki erkek seni avcunda görebilir.

Bu his istemeden de olsa erkeğin geri dönülemeyecek hatalar yapmasına neden olabilir. Sadece gerçekten bitirip bitirmediğine emin olmak için bu adımları uygulamak yerine ilişkinin her aşamasında uygulamalısın. Hiçbir zaman karşındaki erkek seni avcunda görmemeli. Seni yedekte tutmasına veya elinde oynatmasına asla izin vermemelisin.

Senden Önce Başkalarını Düşünür

Eğer bir erkek gerçekten ilişkiyi kafasında bitirmişse seninle etkinlik planlamak yerine farklı kız grupları veya kızlarla etkinlikler planlayabilir. Sen önceden her şeyde ilk sırada ve plandayken artık başkaları ilk sıraya geçmiş olabilir.

 • Bir olay olduğunda ilk seni merak etmiyorsa
 • Sen yerine başkalarıyla etkinlik planlıyorsa
 • Seninle zaman geçirmek yerine başkalarıyla geçiriyorsa

O erkek ilişkiyi kafasında tamamen bitirmiş olabilir. Bu durumu düzeltmek hiç kolay olmayacaktır. Onun takıldığı arkadaş gruplarıyla takılıp onun doğal yaşantısına bir şekilde girmelisin. Onlarla zaman geçirmeyi bitirmesini değil onlarla geçirdiği zamanda senin de olmanı sağlamalısın.

Örneğin arkadaş grubuyla bir yerlere gidiyorsa sen de o gruba dahil olabilirsin. Geçirdiği zamana ortak olarak kendini ona hatırlatıp ilişkini kurtarabilirsin. Bir erkek kafasında ilişkiyi gerçekten bitirdiyse karşısındaki kadından uzaklaşmaya başlar. Karşısındaki kadın da bu uzaklaşma için bir şeyler yapmazsa zamanla ilişki iki taraf için de tükenir.

Bu nedenle ilişkinin gözlerinin önünde erimesini izlemek yerine erimesini engellemelisin. Onunla vakit geçirmeye çalışarak sende sevdiği şeyleri ona hatırlatmalısın.

Senden Sıkılmaya Başlar

Bir ilişkide sıkılmak dönmesi çok zor bir noktadır. İlişki monotonlaşmışsa ve konuşacak bir şeyler bulamıyorsanız farklı yöntemlere başvurabilirsiniz. Konuşacak konu önerileri için buraya tıklayabilirsiniz. Her şey tükenmişse ilişkinize heyecan katmalısınız. Bu heyecanı kavga çıkararak bile oluşturabilirsiniz.

 • Konuşulacak konu bulamıyorsanız
 • Birbirinizle zaman geçirmek zevkli gelmiyorsa
 • Planlarında seni dışarıda tutuyorsa
 • Seninle konuşma başlatmıyorsa

O erkek senden sıkılmış ve ilişkiyi umursamamaya başlamış olabilir. İlişkiyi canlandırmak için bir şeyler yapmazsanız ilişkiniz elinizden kayıp gidebilir.

 • Konuşulacak yeni konular bulmak
 • Kavga etmek
 • Eski güzel günleri hatırlamak
 • Hayal kurmak

Bu ve benzeri uygulamalarla ilişkiyi canlandırıp bitmesini önleyebilirsiniz. Sıradanlığı bırakarak rutinlerinizden kurtulun. Yeni şeyler deneyin. İlişkinizi bu şekilde ayağa kaldırabilir ve eski halinize dönebilirsiniz. yıllarca sevgili olan insanlar ne konuşuyor sizce? Tabii ki sürekli aynı şeyleri yapmıyor veya konuşmuyor.

Yeni yaşanan olayları konuşun ve yeni şeyler deneyin. Bazen yeni eskiden daha iyidir. Bunları yapmanıza rağmen hala sıkılıyorsanız birbirinize biraz zaman tanıyın ve birbirinizi özleyin. Birbirinizi özledikten sonra sürekli konuştuğunuz konular bile çok zevkli gelecektir.

Buluşmak İstediğinde Bahaneler Uydurur

Gerçekten bitiren erkek nasıl davranır? Sizden uzaklaşır! Bu uzaklaşmanın adımlarından biri de buluşmaları engellemektir. Artık seninle ilişkisini bitirmek istiyorsa buluşmak istemez ve her şeye bir bahane bulur.

 • Şimdi müsait değilim sonra konuşsak olur mu?
 • Yarın konuşalım mı şimdi yorgunum?
 • O gün buluşamayız bir işim var.

Gibi cevaplar veriyorsa ve bahaneler uyduruyorsa ilişkiyi kafasında bitirmeye başlamıştır. Gerçekten bitiren erkek nasıl davranır? Sorusunun yanıtlarında en kuvvetli olan budur. Çünkü buluşmamak birbirinizi unutmak demektir.

Uzun mesafe ilişkilerinin yürümeme nedeni de partnerinizi görememenizdir. Buluştuğunuzda birbirinizin yüzünü bile hatırlamayabilirsiniz. Bu seviyeye geldiğinizde partneriniz sizi normal bir arkadaş olarak görmeye başlar ve soğur.

Bu durumu önlemek için onun gelmesini beklemeden sen gidebilirsin. Ona sürpriz yapıp beklemediği bir anda yanında belirebilirsin. En az ayda 2 – 3 kere buluşmanız ve birbirinizi görmeniz gerekir.

İlk Adımı Hep Senden Bekler

Konuşmayı sürekli sen mi başlatıyorsun? Sürekli sen mi bir şeyler yapmak istiyorsun? Bu durumda ilişkinde çok büyük bir sorun olabilir. Çünkü bir ilişkide iki taraf da bir şeyler için çabalamalıdır.

 • Konuşmaları sürekli sen başlatıyorsan
 • Sürekli sen buluşmak istiyorsan
 • Sürekli sen konu açıyorsan
 • Sürekli sen ilişkinizi düşünüyorsan

Karşındaki erkek gerçekten ilişkiyi kafasında bitirmiş olabilir. Bu durumu aşmak için birbirinize özel alan tanıyıp uzaklaşabilirsiniz. İyi de uzaklaşmak daha kötü yapmaz mı? Bazı durumlarda hayır yapmaz. Duygu yoğunluğunun fazla olduğu ilişkiler iki taraftan birisini hızlı soğutabilir.

Sürekli bir şeyler yapmaya çabalayarak üzerine gidiyorsanız karşınızdaki erkek sizden sıkılmış olabilir. Bir süre sonra attığınız adımlara karşılık verirken vermemeye başlar ve ilk adımı sizin attığınızla kalır.

Bu durumdan kurtulmak için ilk adımı atmayı bırakmalısınız. Siz bu şekilde sürekli bir şeyler yapmaya çabaladığınızda yukarıdaki başlıklardan birisinde olduğu gibi sizi avcunda görecek veya sizden sıkılacaktır. Siz bir etkinlik düzenleyerek veya konuşma başlatarak ilk adımı atıp diğer adımı onun atmasını beklemelisiniz.

Bir konuşma başlattıktan sonra diğerini de siz başlatmamalısınız. Partnerinizin diğer konuşmayı başlatmasını beklemelisiniz. Sizi özlediğinde ve gerçekten konuşabilecek ortama sahip olduğunda size yazacak ve ilişkinizi onaracaktır.

Sonuç ve Tartışma

Sonuç olarak bir erkek gerçekten ilişkinizi kafasında bitirmişse senden uzaklaşır ve sana ayırdığı zamanı azaltır. Bu ilişkiyi kurtarmak için elbette yapılabilecek birçok şey var ancak bekleyerek bir şeylerin düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Sürekli bir şeyler yapmaya çalışmak ilişkinizi daha kötü bir duruma getirebilir. Bu sebeple birbirinize zaman ve kişisel alan tanıyın. Bu birbirinizde uzaklaşın demek değildir. Sadece kendinize gelmeniz ve birbirinizi özlemeniz için ufak bir aradır.

İlişkiden Sıkılan Erkek Nasıl Davranır?

Sana zaman ayırmayı bırakır, başkalarıyla ilgilenir, konuşma başlatmak istemez ve buluşmamak için sürekli bahaneler uydurur.

Erkekler Ayrıldıktan Sonra Neden Geri Döner?

Geri dönen erkekler genellikle konuşacak birisine ihtiyacı olduğundan, ilgi istediğinden, hayatında bir heyecan istediğinden ve partnerinden faydalanmak için geri döner. Bu nedenle amacı iyi olmayabilir. Dikkatli davranmalı ve tavrınızı koymalısınız.

Pişman Olan Erkek Ne Yapar?

Hatalarını kabullenir ve değişir. Yaptığı şeyden gerçekten pişmansa bir daha o şeyi yapmaz ve kendini affettirmek için sürekli bir şeyler dener.

Bir Erkek Ayrıldıktan Sonra Neden Sessiz Kalır?

Sizi kafasında tamamen bitirdiği için sessiz kalır. Eğer sizinle konuşsaydı bir şeylerin bitmediğini söylemek mümkündü ancak sessizlik aranızda her şeyin bittiğini gösterir.

Bir Erkek Neden Aramaz?

Sizden sıkılmış olabilir. Ona zaman tanıyın ve aramasını bekleyin. Mutlaka özlediğini anlayacak ve sizi arayacaktır. Bu süre boyunca kendinizi ağırdan satın ve gizemli olun.

Kategori: